Pielgrzymka klasy 5 TBS do Częstochowy

W dniach 19–20 marca 2026 r. uczniowie klasy 5 TBS z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu wzięli udział w wyjątkowej pielgrzymce do Częstochowa. W wyjeździe uczestniczyli wraz z wychowawczynią, panią Ewą Morawską.

Głównym celem pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasna Góra, gdzie uczniowie mieli możliwość modlitwy oraz refleksji duchowej.

Wyjazd miał również charakter edukacyjny i historyczny. W drodze powrotnej młodzież zwiedziła były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Była to ważna lekcja historii oraz okazja do zadumy nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej.

Pielgrzymka stanowiła cenne doświadczenie, łączące rozwój duchowy z poszerzaniem wiedzy historycznej oraz integracją klasy.

 

Na skróty