Samochodówka z CKZIU Nr 1 na konkursie motoryzacyjnym w PANS

W dniu 9 marca 2026 roku w Instytucie Nauk Technicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego „Technika i motoryzacja to moja pasja”.
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, którego celem jest rozwijanie zainteresowań motoryzacyjnych wśród młodzieży. Uczniowie mogli wziąć udział w rywalizacji i zaprezentować swoje umiejętności, jednocześnie wzbogacając swój warsztat o nowe wyzwania i wiedzę specjalistyczną. Tego typu wydarzenia stanowią doskonałą okazję do połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką
Podczas spotkania uczniowie mieli również możliwością zwiedzania pomieszczeń laboratoryjnych i diagnostycznych, na których zaprezentowano elementy silników z napędem hybrydowym.
Konkurs odbywał się w II etapach – pierwszym był test wiedzy technicznej, drugim zadanie praktyczne, do którego przystępowało 5 osób z najwyższym wynikiem z testu.
W tegorocznych zmaganiach najlepszy rezultat z naszej szkoły uzyskał Mateusz Boratyn z klasy 4 Tbs. Gratulacje dla Mateusza i pozostałych uczestników konkursu.

 

Na skróty